Arhīvs
Jūnijs, 2023
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
Drēgnais laiks veicina vīrusu infekciju slimību izplatību
Publicēts 5. decembrī, 2011.
Drēgnais un mitrais laiks veicina dažādu vīrusu infekciju attīstību un izplatību, par ko liecina arvien pieaugošais cilvēku skaits, kas slimo ar elpošanas ceļu saslimšanām. Kā prognozē meteorologi, līdzīgi – mainīgi laika apstākļi varētu saglabāties arī turpmāk, tādēļ iedzīvotājus aicina ar lielāku atbildību izturēties pret savu veselību.

“Tuvāko divu nedēļu laikā varam gaidīt lielāku aukstumu naktīs, taču arī šobrīd gaisa temperatūra daudzviet Latvijā noslīd līdz -2 -5 grādiem. Dienas laikā gaisa temperatūra parasti ir augstāka, bet naktīs tā noslīd par vairākiem grādiem. Pēc šī brīža prognozēm, gaisa temperatūra dienā tuvākajā laikā var paaugstināties pat līdz +8 grādiem,” norāda Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognožu nodaļas vadītājs Andris Vīksna.

 

Pirmais šīs sezonas gripas gadījums konstatēts cilvēkam, kas ieceļojis no Ķīnas. Mūsdienās notiek nepārtraukta iedzīvotāju kustība un infekciju slimību izplatība notiek daudz straujāk ne tikai vienas valsts robežās. Arī laika apstākļi – drēgnais un mitrais laiks veicina infekciju attīstību, kā arī novājina cilvēku imunitāti.

 

“Jau šobrīd saslimstība ar elpceļu infekcijām, kam seko komplikācijas (piem, deguna blakus dobumu iekaisumi, bronhīti, pneimonijas), pieaug. Savukārt gripas saslimstības risks ievērojami pieaugs, kad cilvēki atgriezīsies no Ziemassvētku brīvdienām ārzemēs un neizbēgami atvedīs vīrusus,” norāda ģimenes ārste Sarmīte Veide.

 

Norādot uz slimības nopietnību ģimenes ārste atgādina, ka gripa nav vienkārša saaukstēšanās. Tā ir nopietna sistēmiska slimība ar mikrovaskulīta (sīko asinsvadu bojājumu) iezīmēm un augstu nopietnu komplikāciju risku noteiktām iedzīvotāju grupām - grūtniecēm, cilvēkiem, kas vecāki par 65 gadiem, bērniem līdz 2 gadu vecumam, cilvēkiem ar hroniskām elpceļu, sirds un endokrīnām blakusslimībām.

 

Riska grupas iedzīvotājiem ārsti rekomendē vakcinēties. Gripas laikā ieteicams neapmeklēt publiskus pasākumus, bieži mazgāt rokas ar siltu ūdeni un ziepēm. Imunitāti palīdz stiprināt sabalansēts uzturs ar saknēm un augļiem, pietiekami daudz ūdens, pietiekama izgulēšanās, kā arī vingrošana un izvairīšanās no stresa.

 

Kā norāda Sarmīte Veide, “diemžēl cilvēki nav atbildīgi – būdami slimi iet uz darbu, uz veikaliem un sabiedriskiem pasākumiem. Iedzīvotāji, kas ietilpst riska grupās, nepievērš pietiekošu uzmanību vakcinēšanās iespējai, kas varētu pasargāt no saslimšanas un gripas komplikācijām.” Un tas saslimšanas risku tikai pastiprina.


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: